Stadion Narodowy – panorama

panoramy

Klient Saatchi & Saatchi (na zlecenie T-Mobile)
Data 15/01/2012

Posprzątać cały Stadion Narodowy w Warszawie?! 58 145 krzesełek, 204 000 metrów kwadratowych, 400 000 ton betonu i 11 000 ton stali? Tak, wyczyściliśmy go w całości;).

W styczniu 2012 roku na zlecenie agencji reklamowej Saatchi & Saatchi i jej klienta, operatora telefonii komórkowej T-Mobile wykonaliśmy pierwszą oficjalną gigapanoramę Stadionu Narodowego w Warszawie. Na kilka miesięcy przed otwarciem EURO 2012 stadion był jeszcze placem budowy. Tymczasem nasze zadanie polegało na prezentacji stadionu jako gotowego obiektu, bez ciężkiego sprzętu i ekip budowlanych.

Na potrzeby projektu wykonaliśmy dwie serie zdjęć – z trybuny wschodniej i zachodniej. Każda panorama została złożona ze 174 zdjęć i ma wymiar 34 604 × 17 302 pikseli, co odpowiada zdjęciu wykonanemu przy użyciu aparatu o matrycy wielkości… 600 megapikseli! Skala fotografowanego obiektu to niejedyne wyzwanie. Kolejnym był etap postprodukcji, czyli „wyczyszczenie” poszczególnych sektorów z licznych ekip budowlanych, a także złożenie fragmentów w interaktywną całość.

Miniatury po prawej stronie ekranu pokazują zakres naszych prac – zachęcamy do obejrzenia Stadionu Narodowego przed i po „sprzątaniu”.

Zdjęcia, montaż i postprodukcja: Marcin Żuberek, Seweryn Chlebiński